TED Üniversitesi’nin iklimlendirme Otomasyonu Alarko Carrier’dan

İklimlendirme sektörünün öncü markası Alarko Carrier, Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarında kaliteyle konforu bir arada sunmaya devam ediyor. Ankara’da bulunan TED Üniversitesi Kampüsü Genişleme Projesi kapsamında, iklimlendirme otomasyonunu sağlayan Alarko, kampüse yeni eklenen binalar ile Bina Yönetim Sistemi’ni buluşturdu.


Yapımı tamamlanan 6 blokta, tek bir bilgisayar üzerinden eğitim verilen ve öğrencilere yaşam alanı sunan tüm mahallerin, iklimlendirme elemanlarının kontrolüne imkân sağlandı. Maksimum enerji ve konforun amaçlandığı projede, Automated Logic Corporation DDC ekipmanları ile WebCTRL yazılımı tercih edilerek fark yaratıldı. Tüm havalandırma, ısıtma ve soğutma cihazlarının belirlenen senaryolarda kontrolünün yanısıra, hedeflenen yüksek enerji verimliliğine ulaşma imkânı sağlayan Bina Yönetim Sistemi, Automated Logic Corporation sayesinde gelecek için avantajlar oluşturuyor. Sınırsız nokta ve sınırsız kullanıcı özelliği sayesinde; kampüs içerisine herhangi bir yeni yapının ya da yeni cihazın Bina Yönetim Sistemi’ne dahil edilmesi sağlanıyor.


Kullanıcılar, sistem yazılımı olan WebCTRL programına yetkileri dahilinde internet, intranet veya GSM üzerinden PC, Apple iPad, iPhone, Android tablet ve telefonlarla bağlanarak, her türlü kontrol, izleme ve raporlama yapabiliyor. Bu özelliklerle; öğrenci ve eğitmenlerin araçlarını park ettiği otoparklar, ders işledikleri amfiler, dinlendikleri kafeterlayar gibi tüm mekânlar anlık olarak kontrol ediliyor ve konfor şartları kolayca ayarlanabiliyor.
Doğalgaz Tesisat Klima - 08.02.2016

email 16 1  iletisim@acarklima.com - _0-(224)-452-23-80